Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku szanuje prawo użytkowników do prywatności. Dba, ze szczególną troską, o ochronę ich danych osobowych oraz stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne zapobiegające ingerencji w prywatność użytkowników osób trzecich. Chcielibyśmy, by każdy internauta korzystający z naszych usług i odwiedzający nasze strony czuł się w pełni bezpiecznie. Użytkownik na naszej stronie ma możliwość zgłaszania pojazdu do kontroli. Rejestracja nie jest obowiązkowa.

Rejestracja, dane osobowe

W formularzu zgłaszania autobusu do kontroli należy podać dane osobiste, takie jak: imię i nazwisko, nr telefonu, miejsce postoju pojazdu oraz godzina odjazdu pojazdu, niezbędne do przesłania wniosku do urzędu. Jedynie pole adres emialowy nie jest konieczny, jednak prosimy o podawanie, może okazać się przydatny. W formularzu należy też zaznaczyć, zgodnie z aktualnie obowiązującą Ustawą o ochronie danych osobowych, akceptację powyższej polityki prywatności.

Należy pamiętać, że wyrażenie zgody przez użytkownika na przetwarzanie przez WITD jego danych osobowych dla celów załatwienia sprawy jest całkowicie dobrowolne. Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu i poprawiania podanych przez siebie danych.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku informuje, że jest administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach strony insternetowej WITD.